Cinsel Psikolojik Danışmanlık


Cinsel Psikolojik Danışmanlık

Cinsel Psikolojik Danışmanlık

Cinsel psikolojik danşmanlık Bakırköy psikolog

Cinsellik, bireylerin konuşmaktan utandığı ve çekindiği en mahrem konulardan birisidir. Özellikle bu konuda herhangi bir sorun yaşanıyorsa, paylaşmak daha da zorlaşmaktadır. Bu konuda özellikle yanlış bilgilendirmeler, anlayışlar, deneyimler ve geleneklerden dolayı bireyler değişik cinsel sorunlar yaşayabilmektedirler.

Sağlıklı bir cinsel hayat, ruhsal ve bedensel mutluluğun çok önemli bir bileşenidir. Evlilik yaşamında tatmin edici bir cinsel yaşamın, evlilik uyumu ve doyumu için de önemli olduğu değişik araştırmalarda görülmektedir. Cinsel psikolojik danışmanlığın amacı da, sağlıklı ve doyum sağlayıcı bir cinsel ilişkinin yeniden oluşturulmasıdır.

Cinsel problemlerin önemli bir kısmının temelinde yanlış, eksik ve abartılı bilgilendirmeler söz konusudur. Cinsel psikolojik danışmanlık, cinselliğin insan doğasının bir gereği olduğu gerçeğinden yola çıkarak etkili bir cinsel bilgilendirme yapılarak, ayıp, günah, suçluluk gibi duygular yeniden yapılandırılarak bireylere yardımcı olunur. Cinsel psikolojik danışmanlıkta asıl amaç, daha sağlıklı ve mutlu bir çift ilişkisini inşa etmektir.

Pozitif Psikoloji Enstitüsü - Cinsel Psikolog Bakırköy