Psk. Dan. Büşra POLAT


Psk. Dan. Büşra POLAT

 

Psk. Dan. Büşra Polat

Büşra Nur POLAT

Psikolojik Danışman

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü 2018 yılında bitirdi. Danışmanlık merkezinde, özel eğitim ve rehabilitasyonda, okullarda psikolojik danışman olarak deneyimler elde etmiştir. Danışmanlık merkezinde çalıştığı süreç içerisinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ortaya koyduğu ve danışmanlık uygulamalarına kattığı Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerinde yoğunlaşmış, birinci şahıslardan eğitimini almış bu doğrultuda mizaç analizinde ve mizaç temelli danışmanlıkta kendini geliştirmiştir.

Profesyonel olarak yaptığı taekwon-do branşında yetişkin ve çocuklara eğitimler vermiş antrenman ve maçlarda öfke kontrolü, dikkati yoğunlaştırma, rahatlama teknikleri, özgüven gibi farklı kavramlar üzerinde disiplinler arası çalışmıştır. Alanında uzman farklı kurum ve bireyler ile yapılan yirmiyi aşkın akademik organizasyonda organizatörlük yapmıştır. 1 yıl boyunca dezavantajlı çocuklarla çalışmıştır. KIZILAY ve İSTKA’nın içinde bulunduğu farklı kuruluşlarla sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş ve bu projelerin birçoğunda koordinatör olarak görev almıştır. Ayrıca Afet Arama ve Kurtarma ekibinde arazi ve afet sonrası psikososyal destek ekibinde yer almış bu doğrultuda da Afrika ve Hatay-Suriye sınırında görev almıştır.

Meslek hayatına Pozitif Psikoloji Enstitüsü birlikteliği ile devam eden  Büşra Nur POLAT çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlıklarını İstanbul Bakırköy'de yürütmekte, farklı özel anaokullarında birçok çocuk ve ebeveyne psikolojik danışmanlık  hizmeti vermektedir. Aynı zamanda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesin'de uzmanlık dönemindedir.

ÇALIŞMA ALANLARI

-Bireysel psikolojik danışmanlık

-Çocuk ve ergenlerle psikolojik danışma

-Oyun Terapisi

-Çocuk ve Ergenlerde Davranış Problemleri

 

ALDIĞI SERTİFİKALI EĞİTİMLER

-Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi (2015)

-Proje Yazma ve Yönetimi Eğitimi (2016)

-9 Tip Mizaç Modeli Eğitimi (2017)

-İş Hayatında İletişim Eğitimi (2018)

-Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi (2018)

-Motivasyon ve Etkili İletişim Eğitimi (2018)

-Özel Eğitim (2018)

-Projektif Testler Eğitimi (2018)

-Çocuk Çizim Testleri (2018)

-Objektif Testler Eğitimi (2019)

-Çocuklar İçin Ölçek ve Envanterler Eğitimi (2019)

-Oyun Terapisi Eğitimi (2019)

-Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi (2020)

-Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (2020)

-Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (2020)

-Öyküsel Terapi Eğitimi (2020)