Esra SARAÇ


Esra SARAÇ

Esra SARAÇ

Psikolojik Danışman

Okan Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü 2018 yılında bitirdi. Anadolu Adliyesinde, danışmanlık merkezlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde ve okullarda psikolojik danışman olarak deneyimler elde etmiştir. Danışmanlık merkezinde çalıştığı süreç içerisinde çocuklar ile yaratıcı drama çalışmaları ve Uğur Okulları öğretmen kadrosu ile grup terapisi çalışmaları yapmış ve burada çocuk-ergen seanslarını gözlemleme imkanı elde etmiş ve yardımcı terapist olarak görev almıştır.

Yüksek lisans eğitimine İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji (sağlık-tezli) programında devam etmektedir. Yüksek lisans programında süpervizyon eşliğinde kronik ağrı ve kaygı bozukları üzerine çalışmıştır. Yüksek lisans programı ile zorunlu staj görevini İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yapmıştır. Burada bir çok vaka gözlemlemiş, homoseksüel ve cinsel terapi alanlarında yapılan çalışmaları deneyimleme fırsatı bulmuştur. Aynı zamanda hastalarla grup terapisi yapma, gözlemleme ve hastaları yakından takip etme fırsatı olmuştur.

Şu-Ku anaokullarında psikolog görevinde çeşitli seminerler vermiş ve kurum içindeki öğretmen kadrosuna motivasyonel eğitimler düzenlemiştir. Ebeveyenlerin çocukları ile etkili iletişim kurmaları, öfke kontrolü ve akran zorbalığı konularında çalışarak her çocuğa gerekli testler uygulamış ve takibini gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Canım Ruhum Psikolojik Danışma Merkezinde psikolog görevini sürdürmüş ve çocuk-ergen seans görüşmeleri yapmıştır.

Meslek hayatına şu anda psikolojik danışman olarak devam eden Esra SARAÇ çocuk, ergen ve yetişkin psikolojik danışmanlığını Pozitif Psikoloji Enstitüsü birlikteliği ile Bakırköy’de yürütmektedir. Psikolojik Danışman Esra SARAÇ, aynı zamanda Pozitif Psikoloji Enstitüsü’nde süpervizyon grubunda yer alarak mesleki yaşamına devam etmektedir.

ÇALIŞMA ALANLARI

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Çocuklar İçin Psikolojik Testler

Bireysel Danışmanlık

Çift ve Aile Danışmanlığı

Cinsel Danışmanlık

ALDIĞI SERTİFİKALI EĞİTİMLER

Diksiyon-Etkili Konuşma (2019)

İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi (2019)

Çözüm Odaklı Terapi (2018)

Çocuk Testleri Eğitimi (2018)

Oyun Terapisi (2018)

Wısc-r Testi Eğitimi (2018)

Kabul ve Kararlılık Terapisi ( 2018)

Boşanma Terapisi Eğitimi (2017)

Evlilik, Aile ve Çift Terapisi Eğitimi, İstanbul (2017)

Cinsel Terapi Eğitimi, İstanbul (2017)