Uzm. Kln. Psk. Emrah YAKUT


Uzm. Kln. Psk. Emrah YAKUT

Uzman Klinik Psikolog Emrah YAKUT lisans eğitimini 2014 yılında İbrahim Çeçen Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında "Anksiyete Bozukluklarının Tedavisinde Farmakoterapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımlarının Etkililiği" konulu bitirme çalışmasıyla başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından MEB'e bağlı çeşitli özel eğitim ve ortaokul kurumlarda psikolojik danışman olarak çalışmıştır. Meslek hayatı boyunca birçok eğitim ve projelere katılmanın yanı sıra, seminer ve yerel radyo programlarında konuşmacı olarak yer almıştır. Okumayı, araştırmayı, spor yapmayı ve gezmeyi seven, kendi gelişim yolculuğunu sürdüren Uzman Klinik Psikolog Emrah YAKUT, evli ve 1 çocuk babası olup, Bireysel, Ergen ve Yetişkin psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

➡️ÇALIŞMA ALANLARI
🔹Bireysel psikolojik danışmanlık
🔹Ergen psikolojik danışmanlığı
🔹Yetişkin psikolojik danışmanlığı
🔹Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcılığı

➡️SERTİFİKALI EĞİTİMLER
🔹 Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı Katılım Sertifikası(''Özel Eğitim Öğretmenlerinin, Zihinsel Engelli Öğrencilerinin Olumsuz Davranışlarını Değiştirme Becerisini Arttırma'' projesi kapsamında 17.02.2018-19.02.2018 tarihleri arasında MİD Akademi tarafından verilen Problem Davranışlarla Baş Etme Eğitimi)
🔹 Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi /İstanbul-2018
-D2 Dikkat Testi
-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
-Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
-Gesell Gelişim Figürleri Testi
-Frankfurt Dikkat Testi
-Burdon Dikkat Testi
-Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
-Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi
-Porteus Labirentleri Testi
-Benton Görsel Bellek Testi
-Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
-Goodenough-Harris Bir İnsan Çiz Testi

🔹Eyüpsultan Rehberlik ve Araştırma Merkezi(Kasım2018-Mayıs 2019 tarihleri arasında organize edilen 42 saatlik Vaka Paylaşımı ve Süpervizyon''grubu katılım belgesi)
🔹Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi/İstanbul-2020